Polecamy we wrześniu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Warto przeczytać :)

Audiobook

„Tu byłem. Tony Halik” Mirosław Wlekły, czyta Jerzy Stuhr.

Agora

Większość z nas pamięta go z telewizyjnego programu „Pieprz i wanilia”, który współtworzył wraz z Elżbietą Dzikowską. Ich egzotyczne podróże przyciągały przed odbiorniki miliony widzów. Plotka głosiła, że w szczycie popularności program oglądała nawet  połowa mieszkańców naszego kraju (18 milionów). Mirosław Wlekły podczas podróży śladami Halika odkrywa nowe fakty, przytacza mnóstwo anegdot, tysiące przygód. A wszystko to w doskonałej interpretacji Jerzego Stuhra.

Książka

„Sztuka dźwięku. Technika i realizacja” Małgorzata Przedpełska-Bieniek

Wojciech Marzec

Wydawnictwo jest źródłem wiedzy teoretycznej o dźwięku w ogóle. Prezentuje informacje o najdawniejszych próbach zapisu dźwięku, rozwoju fonografii i radiofonii oraz o opracowywaniu specjalnych wersji filmów dla osób z dysfunkcjami słuchu i wzroku. To niezwykłe kompendium wiedzy ma służyć jako wsparcie dla wszystkich osób, którzy związani są z realizacją dźwięku, ale także dla producentów filmowych, telewizyjnych i radiowych. Przede wszystkim jest to pozycja skierowana do miłośników magii dźwięku, a także wszystkich tych, którzy pragną swą przyszłość złączyć z dźwiękiem.

Zbiory muzyczne

„The Optimist” Ana_thema, CD

We're Here Music Ltd.

„The Optimist” jest czternastym albumem w dorobku tej angielskiej grupy grającej muzykę z pogranicza rocka progresywnego. Płyta przepełniona jest niezwykłymi dźwiękami, w które należy wsłuchać się wielokrotnie, by dostrzec ich głębie. Skłania do myślenia i skutecznie stopniuje napięcie. Idealna płyta na jesienne wieczory.

Zbiory filmowe

„Gone Girl”, reż. David Fincher

Imperial CinePix,

Ten trzymający w napięciu dramat, gęsty od zwrotów akcji, jest popisem aktorskim Bena Afflecka i Rosamund Pike. Historia zaczyna się w momencie gdy, w piątą rocznicę ślubu, znika żona Nicka – Amy. Wszystko wskazuje na to, że mąż kobiety jest odpowiedzialny za jej zaginięcie, a nawet śmierć. Bohater musi udowodnić swoją niewinność. Film powstał na motywach powieści Gillian Flynn.