Propozycje październikowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Jesiennie polecamy:

Czy zapach truskawek pomaga w czytaniu?

Sprawdź sam biorąc do ręki „Bajkę pachnącą truskawkami” Joanny Krzyżanek. W książce możesz się rozsmakować albo ją wywąchać, gdyż pocierając strony uwalniasz truskawkowy zapach. Jest to historia opowiadana przez niesamowitego bibliotekarza Emiliana Apla, amatora truskawkowej lemoniady, o bohaterskich zamiarach uratowania Ludwiki przed potworem, nie mniej nie więcej, tylko dokładnie truskawkowym. Czy wskazówki, które dziewczynka zapisała w swoim pamiętniku, wystarczą do odnalezienia miejsca smakującego truskawkami i czy wyprawa się powiedzie? Przekonaj się czytając i zajadając truskawki z miseczki.

P.S. Książka dostępna w dziale bez miseczki truskawek J

Krzyżanek J., Bajka pachnąca truskawkami, Sandomierz: Wydawnictwo Diecezjalne, [b.r.w.]

 

Wyjątkowe i niesforne kocisko powraca w nowej odsłonie.

Do serii książek o przesłodkim łobuzie kocie Cukierku doszła kolejna część „Dziękuję ci, Cukierku!”. Książka dostarcza wielu powodów do śmiechu, gdyż Cukierek robi wszystko co może, aby zasłużyć na tytuł najbardziej niezwykłego zwierzaka na świecie. Dowiesz się czy Cukierek sprawdzi się w roli detektywa Pazura, czy zostanie super bohaterem i dlaczego musi udawać owcę oraz wielu innych ciekawych rzeczy.

 

            Cichoń W., Dziękuję ci, Cukierku!, Rzeszów: Wydawnictwo Dreams, 2017

Sprawdź, czy jesteś wygadanym dzieckiem

 

Dwa grzyby w barszcz to wyrażenie oznaczające zbyteczne powtórzenie.  Ponad sto ciekawostek językowych, związków wyrazowych i zwrotów znajdziesz w książce pod takim właśnie tytułem. Poradnik dla ciekawskich pokaże ci jak bogaty i zabawny jest język polski. Razem z chłopcami, którzy bawią się w detektywów, możesz dowiedzieć się co oznaczają wyrażenia: pasować jak kwiatek do kożucha, wpaść jak burza, spojrzeć wilkiem czy nerwy do konserwy. Nie obejdzie się też bez starej, zapomnianej polszczyzny. Kto dzisiaj wie skąd się wzięła heca na cztery fajerki i kto trąci myszką (nie komputerową bynajmniej). Baw się słowami a może zostaniesz w przyszłości świetnym mówcą.

 

Zarawska P., Dwa grzyby w barszcz czyli Bartek i Darek na tropie…, Katowice: Debit, 2017

 

Wakacyjny wyjazd pełen niespodzianek

Czasami zwyczajna wycieczka klasowa do muzeum prehistorycznych gadów może przerodzić się w niezwykłą przygodę. Bo co by się stało, gdyby tak jeden z dinozaurów ożył i wprowadził w czyn swe przerażające plany? Czy ktoś jest w stanie zapobiec katastrofie, a zwłaszcza ktoś taki jak Bruno, klasowy nieudacznik? Przeczytaj tę książkę i stań oko w oko z przerażającym diplodokiem.

 

Jagiełło J., Oko w oko z diplodokiem, Warszawa: Egmont, 2013