Listopadowe hity czytelni

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Najlepsza lektura na jesienną chandrę

Polska Marylin Monroe

Szokująca skandalistka, polska seksbomba na szarym tle PRL-u, chimeryczna artystka, czy może głęboko zraniona kobieta? Każde z tych określeń w jakiejś części opisuje Kalinę Jędrusik, ale nie oddaje pełnego kolorytu tej postaci. Warto przypomnieć sobie tę mocno już zapomnianą aktorkę, żonę pisarza Stanisława Dygata, tajemniczą muzę Kabaretu Starszych Panów. Kim tak naprawdę była, jaki to życiowy cios nie pozwolił jej się już nigdy podnieść?

Seksbomba i niespełniona mama / Dorota Filipkowska // Świat Kobiety. – 2017, nr 11,
s. 140 - 141

 

Grypa w natarciu

Wszędzie nas straszą informacjami o kolejnych mutacjach grypowych wirusów. A to świńska grypa,
a to ptasia, to znowu Sars, Mers. Czy jest się czego bać i jak zminimalizować ryzyko powikłań? Tak naprawdę grypa do grypy podobna, a sama choroba towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. W ramach profilaktyki z pewnością warto się szczepić. Gdy już nas dopadnie z siłą tornada, nie pozostaje nic innego, jak tylko zostać w łóżku.  Czego oczywiście nikomu nie życzymy!

Nietypowe wirusy grypy / tekst Magdalena Patryas  // Olivia. – 2017, nr 11, s. 80 – 83

 

W dobrym guście

Strój powinien być dobrany do okazji, pory roku i dnia. To nasza druga skóra, więc musi nam gwarantować dobre samopoczucie. Jeśli założymy coś tylko dlatego, że jest modne, a nie
z wewnętrznej potrzeby, otoczenie natychmiast wychwyci ten dysonans. Nie trzeba dorównywać medialnym ikonom stylu, by nosić się elegancko i ze smakiem. Warto wypracować własny styl
i konsekwentnie się go trzymać. Tak, jak robiły to najlepiej ubrane kobiety w historii: Audrey Hepburn, Jackie Kennedy, Sophia Loren, Diane Keaton, czy brytyjska królowa Elżbieta.

Co znaczy być dobrze ubraną / tekst Michał Zaczyński // Grazia. – 2017, nr 11, s. 84 – 87

 

Podarujmy sobie odrobinę światła

Najlepszy pomysł na rozproszenie mroków listopadowej szarówki to sprawić sobie ekstra lampy, lampki, lampeczki… W tym cały ambaras, żeby zrobić to dobrze. Ważny jest nastrój, jaki ma roztoczyć taki niewinny kinkiet i dopasowanie do całości wnętrza. Tu można znaleźć podpowiedzi, mnogość fasonów, kolorów i cen.  Istny lampowy zawrót głowy!

Sezon na … doświetlanie // Moje Mieszkanie. – 2017, nr 11, s. 6 - 11