Marcowe hity czytelni

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Proponujemy zajrzeć do nowych czasopism:

Lepsza wersja losu?

Ilu z nas ciągle nosi niespokojny duch? Wciąż ta rutyna podobnych do siebie dni, nieudanych relacji
z innymi? Może by tak coś zmienić? Niektórzy są w tym radykalni do tego stopnia, że później żałują gwałtownych zmian, których dokonali w życiu. Inni boją się ruszyć z miejsca. Jak to naprawdę jest
z tymi zmianami? Czy warto zawalczyć o lepszą wersję własnego losu? Może właśnie teraz trzeba zacząć działać!

Zmieniam wszystko! Dobrze robię? / Karolina Duszczyk // Wróżka. – 2018, nr 3, s.14-17

 

Kosmiczny „popcorn”

Wszystko, co człowiekowi potrzebne do życia, kryje się w niepozornym nasionku. Komosą ryżową, bo tak brzmi inna nazwa quinoa, zainteresowała się nawet NASA. Pochodzi z Peru i Boliwii. Zawiera niemal wszystkie aminokwasy. Z pewnością pomoże borykającym się z wysokim poziomem cukru
i cholesterolu. Quinoa nie muszą obawiać się uczuleni na gluten, jak również osoby starsze. Świetnie działa bowiem na tkankę chrzęstną. Sprawdzi się w każdym zestawie kulinarnym, jako składnik sałatek, farszów, mąka, kasza, płatki czy nawet popcorn.

Tak! dla quinoa // Moje Gotowanie. – 2018, nr 3, s. 86-87

 

Drugie życie działki

Wiosna przynosi ze sobą odrodzenie przyrody. Jest też dobrym czasem na zmiany i wprowadzenie porządku. Można zacząć od przydomowego ogrodu lub działki. Co zrobić, by nasze rabatki nabrały nowego blasku? Jak zestawiać ze sobą rośliny oraz elementy dekoracyjne? Podobno obecnie najmodniejsza jest swoboda łączenia. Niezawodne rady architekta krajobrazu poprowadzą nas krok po kroku.

Rabatowe trendy / Aleksandra Bagińska // Działkowiec. – 2018, nr 3, s. 20-22

 

Nudzić się z klasą

Co nuda mówi o człowieku? Dlaczego każdy nudzi się inaczej? Czy można to czynić w sposób twórczy? Badania dowodzą, że znacznie łatwiej znieść nużącą sytuację, jeśli uczestniczenie w niej uznamy za nasz świadomy wybór. Okazuje się, że zalew informacji, doznań, korzystanie ze zdobyczy cywilizacji wcale nie podwyższa kreatywności. Wręcz przeciwnie, to wszystko rozleniwia nasz mózg. Podobno nuda ma pięć twarzy, a w radzeniu sobie z nią przyda się prowadzenie specjalnego dzienniczka.

Jej wysokość nuda / Renata Bożek // Sens. – 2018, nr 3, s. 52-55