Polecamy w kwietniu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Dział Muzyczny i Książki Mówionej poleca:

Audiobook

„Patrioci” Sana Krasikov

Biblioteka Akustyczna

Florence Fein to młoda amerykańska żydówka, którą poznajemy, gdy w 1932 roku w czasie wielkiego kryzysu postanawia wyjechać do ZSRR. Chcąc znaleźć tam szczęście, stawia wszystko na jedną kartę.  Powieść opowiada o losach jej, jej syna Jurija oraz wnuka Lennego. Rozmach, przeplatająca się historia dwóch mocarstw i wielowątkowość to z pewnością wielkie atuty tej powieści.

 

Książka

„Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów” Ula Ryciak

Agora S.A.

„Koncert intymny Rubinsteinów” nie jest typową biografią pisaną chronologicznie. Ula Ryciak wprowadza nas w życie słynnej pary – Artura Rubinsteina i Neli z domu Młynarska, już po śmierci pianisty. Wraz z Nelą Rubinstein wędrujemy szlakiem jej wspomnień i odwiedzanych miejsc, odkrywamy rodzinne tajemnice.

 

 

Zbiory muzyczne

„Beats & Pieces” Urbanator days

Agora S.A.

Nadrzędną ideą płyty jest fuzja jazzu z hip-hopem, elektroniką i innymi kierunkami. Michał Urbaniak nagrał nową płytę z udziałem młodych i uznanych producentów, raperów, wykonawców i muzyków nowej generacji. Jest to coś innego i nowego, eksperymentalnego. Polecamy wszystkim koneserom dobrej muzyki w różnych stylach.

Zbiory filmowe

„Spotlight”

Anonymous Content

"Spotlight" to filmowy zapis wstrząsającej historii, która miała miejsce naprawdę. Nagrodzeni Pulitzerem dziennikarze śledczy gazety "Boston Globe" dotarli do informacji o siatce pedofilskiej w Kościele katolickim.  Odkrycia dziennikarzy okazały się  zaledwie wierzchołkiem góry lodowej... W rolach głównych Liev Schreiber, Michael Keaton, Rachel McAdams i Mark Ruffalo.