Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Propozycje na wrzesień

Pierwsze słoty pod znakiem książki...

Czy istnieją nocne potwory?

Kiedy zapada noc kładziemy się spać. Ale czy na pewno wszyscy wtedy zasypiają? Warto zajrzeć do mysiego domku i przekonać się co się u nich dzieje nocą.  Tata Mysz zakłada wielki plecak, Mama Mysz zabiera długą listę zakupów do swojej torebki, a Hania i Franek latarkę. Rodzina szykuje się na wyprawę żeby zdobyć jedzenie. Pewnego razu małe Myszki wybrały się na nocną eskapadę bez rodziców. Właśnie wtedy na swojej drodze spotkały prawdziwego potwora! Koniecznie przeczytaj książkę żeby się dowiedzieć jak skończyła się  przygoda dwóch małych myszek.

Bardzo straszna noc / Caroline Roque, Grégoire Mabire, Ożarów Mazowiecki : PHW ARTI, 2020

 

Przepis na najpyszniejszą zupę świata

Przepięknie ilustrowana historia opowiada o magicznych chwilach, które zdarzają się w gronie przyjaciół.  W gęstym lesie zaczęła się burza śnieżna. Nikt nie chce wtedy być sam. Domek Żółwia jest otwarty dla przyjaciół, a gospodarz gotuje zupę.  Pierwszy do drzwi zastukał Królik, który przyniósł ze sobą marchewki. Kolejne zwierzęta donosiły różne warzywa, potem kroiły je i wrzucały do zupy.  Bawili się przy tym doskonale. Kiedy zupa była gotowa nie mogli się nadziwić, że jest taka pyszna. Czy domyślasz się jaka  sekretna moc zadziałała podczas wspólnego gotowania?

Najlepsza zupa na świecie / Susanna Isern, Max Ferrero,  Toruń : Tako, 2019

 

Czy znana historia może mieć nieznane zakończenie?

Czy możesz sobie wyobrazić, że bajka o trzech małych świnkach miała zupełnie inny przebieg?  Tego feralnego dnia szkoła dla małych wilczków była zamknięta i tata Wilk musiał się zaopiekować maluchami.  Co z tego wynikło i jaki zabawny obrót przybrała historia wilczków i świnek dowiesz się z pięknie ilustrowanej książeczki. Zachęcamy do przeczytania.

Wielki zły wilk i 14 małych wilczków / Christine Naumann-Villemin, David B. Draper, Wrocław : Edra Urban & Partner, 2020