Lutowe hity czytelni

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Gdy dnia przybywa, lektura przyzywa:

Kobieta – szpieg

Nazywam się Pack, Betty Pack! Nazwisko pewnie nic nam nie mówi, ale tak przedstawić mógłby się jedynie pewien filmowy agent brytyjskiego wywiadu. Nieznana bohaterka II wojny światowej, która uratowała tysiące brytyjskich i amerykańskich żołnierzy. Nie oddając ani jednego strzału, zdobyła dokumenty, które pozwoliły aliantom rozszyfrowywać niemieckie depesze. Jako szpieg opanowała sztukę uwodzenia i wydobywania informacji do perfekcji, której nie powstydziłby się sam James Bond.

Blond Bond / Michał Kukawski // Twój Styl. – 2018, nr 2, s. 88-91

 

„Tylko mnie kochaj”

Amerykańska autorka popularnych poradników doradza, jak uwolnić zranione serce od starych lęków, zaniżonego poczucia wartości i bólu odrzucenia, by otworzyć się na prawdziwą miłość. Co zrobić, by nie powtarzać pomyłek z przeszłości? Dlaczego niektórzy wciąż angażują się w związki, które po raz kolejny ich ranią? Każda rana wymaga opatrunku. Najpierw trzeba zająć się sobą, uzdrowić swój stosunek do samego siebie. Aby mądrze kochać innych, musimy pokochać i zrozumieć siebie.

Zakochani jeszcze raz / z Reginą Brett rozm. Beata Pawłowicz // Zwierciadło. – 2018, nr 2, s. 84-87

 

W cieniu toalety

Wiedza o nieswoistych chorobach zapalnych jelit jest w Polsce nadal zbyt niska. Życie coraz większej liczby chorych na wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy chorobę Leśniowskiego-Crohna jest wyjątkową gehenną. Dodatkowo działa tu czynnik wstydliwego charakteru tych schorzeń. Pomimo skrajnego nieraz wycieńczenia, okaleczających operacji i życia w cieniu toalety próbują normalnie żyć. Wielu z nich walczy o szerszy dostęp do nowoczesnego leczenia biologicznego w naszym kraju. Są bezimiennymi bohaterami dnia codziennego.

Znajdę lek na tę chorobę / Anna Jarosz // Zdrowie. – 2018, nr 2, s. 52-55

 

Ptaki zimą

Zima to dla ptaków prawdziwy survival! Czy wiemy, które z nich zimują w naszym kraju? Jakie mechanizmy adaptacyjne stosują? Śmigające niczym strzała sikorki, choć bardzo odporne, też liczą na naszą pomoc. Warto dowiedzieć się, jak odpowiednio dokarmiać podniebne stworzenia
i ułatwić im przetrwanie tego trudnego czasu.

Sikorki : sztuka przetrwania // Sielskie Życie. – 2018, nr 1, s. 84-86