Propozycje na lipiec

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Polecamy:

  1. Wiecie jak nazywa się szaroniebieskie stworzonko o dużych oczach i małych, słodkich usteczkach ? Może Was odwiedzić podczas sprzątania, albo odrabiania lekcji. Pewnie czasem odwiedza nie tylko dzieci… otóż to stworzonko przedstawia się jako: „Niechcemisię” !

Jest jeszcze takie stworzonko, które zamieszkuje głównie sklepowe półki. Jest małe i czasem trudno je zauważyć, dopada nas zupełnie znienacka! Ma na imię Kupmi.

I jest jeszcze jedno często odwiedzające nas stworzonko; malutkie i chudziutkie. Bardzo sprytnie próbuje ukraść nam nasz obiad! Ta mała istotka próbuje nas przekonać, że: „Jużniemogę” !

Ostatni już na szczęście, czyhający na nas potworek może nas  odwiedzić wszędzie. Chyba nawet jest ich więcej, najczęściej przychodzą, kiedy ktoś zadaje nam jakieś trudne pytania. To Takale.

Na spotkanie z Kupmi, Niechcemisię i Jużniemogę zapraszamy do książki pt.: „Frania, Kupmi i Takale”

 

Czerkas Iwona, „Frania, Kupmi i Takale”, wydawnictwo Skrzat, Kraków 2018

 

  1. Jak oswoić swoje potwory ? Jak zamienić „groźnego drapieżnika” w „sympatycznego, puszystego kociaka łaszącego się do nas” ?

Na pytania o to, jak pokonać swoje lęki, szukają odpowiedzi również Nikolina i Alek. Wybierz się z nimi do „kącika poskramiania złości” i spróbujcie razem oswoić nocne stworki.

 

Drużyńska Monika, „Jak oswoić potwory?”, wydawnictwo Skrzat, Kraków 2018

 

  1. Dawno, dawno temu było pewne królestwo, które zwało się Zielencją. Niestety od pewnego czasu Zielencja bardziej przypomina Niezielencję. Kapryśna córka króla wydając naukowcom takie a nie inne rozkazy, doprowadziła do gromadzenia się śmieci, płoszenia zwierzyny i wycinania lasów. Zaniepokojony król postanowił poszukać dla córki męża, który spojrzy na zarządzanie królestwem z nieco bardziej ekologicznego punktu widzenia.

Jak to się skończy?

Na to pytanie odpowiedzieć znajdziecie w książce pt.: „Gdzieś daleko, bajka eko”

 

Skorupka Izabela, „Gdzieś daleko, bajka eko”, wydawnictwo Dwukropek, 2018