Propozycje na styczeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Poczytajki na nowy rok

„Co robią choinki po świętach?”

Opowieść o przyjaźni, która łączy Zuzię, jej rówieśników oraz psa Korka. Okazuję się, że zwierzęta mówią ludzkim głosem nie tylko w Wigilię, a bombki można odczarować! Książka zabiera czytelnika w zaczarowany świat choinek. Opowiadanie w sam raz na zimowy wieczór.

Katarzyna Śpiewak, „Co robią choinki po świętach?”, Wydawnictwo Novae Res, Gdynia 2018

 

„Chemia organiczna dla maluchów”

Książeczka z serii „Uniwersytet malucha” przybliża najmłodszym temat cząsteczek organicznych i definiuje w prosty sposób znaczenie chemii organicznej.  Autorami są cenieni naukowcy i rodzice z pasją. Ilustracje przechodzą od najprostszych do bardziej złożonych i ogólnych pojęć. Przyjazna kartonowa książka zawiera uproszczone kolorowe obrazki oraz krótkie wyjaśnienia, które z pewnością spodobają się małym czytelnikom.

Chris Ferrie, Cara Florance, „Chemia organiczna dla maluchów”, Wydawnictwo Media Rodzina, Poznań 2019

 

„Kobiety i nauka: one zmieniły świat”

Malarsko skomponowana książka zawiera życiorysy kobiet, które wiele wniosły w świecie nauki. Przedstawiono 50 kobiet, od życiorysu starożytnej badaczki po życiorysy współczesnych kobiet. Na marginesach umieszczono ciekawostki dotyczące badaczek oraz czasów, w których żyły. Na końcu przedstawiono sylwetki badaczek, których nie przedstawiono w książce, a także podsumowanie i słowniczek. Książka z pewnością doda odwagi i motywacji młodym ambitnym dziewczynom.

Rachel Ignotofsky, „Kobiety i nauka: one zmieniły świat”, Wydawnictwo Egmont, Warszawa 2018