Propozycje na luty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W lutym proponujemy:

„O jamniku Kaziku i inne psie opowiastki”

                Zbiór zabawnych wierszyków, których bohaterami są profesorowie z Psiego Uniwersytetu, czyli między innymi: jamnik Kazik, dalmatynka Balbinka, oraz mopsik Klopsik. Poznajemy psa Kazika, który jest najlepszym przyjacielem Zosi, kundla Burka, który koniecznie chciał wziąć udział w psim pokazie, a także między innymi dalmatynkę, która pragnęła pozbyć kropek ze swojej sierści. Dowiadujemy się z książeczki również o tym, jakie psy mogą być pomocne, gdy stają się na przykład przewodnikami dla niewidomych. Wesołe ilustracje zabierają czytelników w kolorowy, psi świat.

Paulina Chmurska, „O jamniku Kaziku i inne opowiastki”, Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa 2019

„Mądra Wasylisa i inne baśnie o odważnych młodych kobietach”

                Nowa odsłona baśni o takich postaciach jak mądra Wasylisa czy Orzeszkowa Kasia. Wybrano baśnie, które opowiadają o mądrych i odważnych dziewczynach. Historie te są pełne emocji, ale można z nich wyciągnąć także morał. Po każdej baśni umieszczono komentarze autorki oraz ilustratorki. Piękne, mroczne ilustracje przenoszą nas do klimatycznego świata legend. Historie te udowadniają, że księżniczki też mogą być wojowniczkami i wcale nie muszą czekać na księcia z bajki!

Kate Forsyth, „Mądra Wasylisa i inne baśnie o odważnych młodych kobietach”, Wydawnictwo TADAM, Warszawa 2017

„Recykling”

                Z książki można się dowiedzieć jak zastosować materiały, które pierwotnie zostały już wykorzystane. Na początku wyjaśniono czym jest recykling i umieszczono legendę – jakie informacje znajdują się w określonych miejscach na każdej stronie. Przyjazna w odbiorze, kolorowa grafika przedstawia krok po kroku projekty na zastosowanie zużytych opakowań, makulatury czy korków od butelek. Ciekawe pomysły, które zadowolą dzieci, a po wykonaniu projektów, na końcu książki czeka na młodego ekologa Dyplom Mistrza Recyklingu.

Joanna Tołłoczko, „Recykling”, Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski, Raszyn 2019