Propozycje na marzec

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W marcu proponujemy

„Mysie przysmaki”

Bajeczka dla najmłodszych o sprytnej i odważnej myszce, która uchroniła się od podzielenia losu w postaci zupy dla łasicy. Książka jest podzielona na cztery krótkie opowiadania – każde z nich wymyśliła myszka, aby zrobić na złość swojemu oprawcy. Tekst przerywają piękne ilustracje. Opowieść ma zabawne zakończenie i z pewnością zaciekawi małych czytelników.

Arnold Lobel, „Mysie przysmaki”, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2019

 

„Chłopiec, który hodował smoki”

Pełna humoru i uroku historia o przyjaźni chłopca i smoka, którym się zajmował. Powieść dla wszystkich, którzy wierzą w smoki – dzięki niej możemy się dowiedzieć czym żywią się smoki i jakie lubią zabawy. Książka dostarcza przydatnych informacji potrzebnych przy hodowli smoków. Okazuje się, te słodkie stworzenia były ofiarami czyhających na nich rycerzy. Historię dopełniają swobodne i zabawne ilustracje.

Andy Shepherd, „Chłopiec, który hodował smoki”, Przedsiębiorstwo Handlowo-Wydawnicze „Arystoteles”, Warszawa 2019

 

„Sikorka i jej przyjaciele”

Bohaterami książeczki są Leon, Paulina i ich rodzice, którzy opowiadają im o zwyczajach ptaków zamieszkujących okolice ich domu. Dowiadujemy się z książeczki czym żywią się takie ptaki jak kos, drozd, szpak czy sikorka, a także w jaki sposób ptaki wabią samice, jak zakładają gniazda oraz jak przebiega ich cykl życiowy. Poza wiejskimi i miejskimi gatunkami, poznajemy również inne gatunki ptaków. Na końcu umieszczono mały atlas ptaków. Tekst harmonijnie współgra z kolorowymi ilustracjami, książka jest przyjemna w odbiorze.

Friederun Reichenstetter, „Sikorka i jej przyjaciele”, Wydawnictwo Jedność, Kielce 2019