Propozycje na październik

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Poczytajki pod parasolem

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

Każde dziecko lubi świętować swoje urodziny i dostawać prezenty. Krowa Matylda również czeka  na  imprezę urodzinową. Przechadzając się po gospodarstwie ma jednak wrażenie, że nikt nie pamięta o jej święcie. Listonosz, po skończonej pracy, szybko wraca do domu. Gospodyni zamiast pieczeniem ciasta zajęta jest czytaniem gazety. W ogrodzie nikt nie wiesza girland i balonów.                  Czy Matyldy  słusznie obawia się, że wszyscy zapomnieli o najważniejszym dla niej dniu w roku? Dowiesz się tego, wybierając opowieść z serii o Krowie Matyldzie.

Krowa Matylda obchodzi urodziny / Alexander Steffensmeier, Poznań: Media Rodzina, 2020

 

Twój przyjaciel pająk

Pająki zazwyczaj wzbudzają w nas strach, pomimo że te domowe pajączki są zupełnie nieszkodliwe. Możemy je spotkać wszędzie: pod łóżkiem, w piwnicy, na strychu no i na dworze. Polują i zjadają komary, meszki i muchy. Są pożyteczne i wystarczy oswoić się z tymi małymi stworzeniami aby pozbyć się strachu przed nimi. Ta książka pomoże wam poznać wiele ciekawych faktów na temat pająków a także zaprzyjaźnić się z całą wielką rodziną pająków.

 Uwaga pająki! / Nina Dulleck, Poznań: Media Rodzina, 2020

 

Nocne łowy

To  propozycja tylko dla prawdziwych odkrywców. Jeśli jesteś śmiałkiem, który nie boi się wyruszyć po ciemku na nocne safari, to koniecznie sięgnij po tą pozycję. Dowiesz się, jakie zwierzęta kryją się w deszczowych lasach Amazonii, a jakie zamieszkują afrykańską sawannę. Dzięki specjalnej latarce i zaciemnionym stronom można odkryć tajemnice najodleglejszych zakątków Ziemi. Poczuj się jak podróżnik i wybierz się w  podróż. Potrzebujesz do tego jedynie książki i odrobiny wyobraźni.                               

Zwierzęta nocą / Kielce: Jedność, 2020