Propozycje na sierpień

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Na drugą połowę wakacji...

Przygoda wzywa

Książki z serii „Pozytywka Poli” są przeznaczone dla tych, którzy lubią czytać o przyjaźni, dążeniu do spełniania marzeń, dalekich podróżach i egzotycznych zwierzętach. Jeśli tak jak Pola lubisz przeżywać przygody, to dzięki książce „Zagubiona fotografia”  przeniesiesz się do Afryki, aby wyjaśnić zagadkę pewnego zdjęcia. Historię wzbogacają kolorowe ilustracje.

Zagubiona fotografia / Aniela Cholewińska-Szkolik, Warszawa: Zielona Sowa, 2021

 

Nadajemy szyfrem

Nie lada gratka czeka na pasjonatów rozwiązywania kryminalnych zagadek i szukania sprawców. „Mama w occie. Zabójcze pierogi” to powieść przygodowa z wątkiem kryminalnym. Główna bohaterka to trzynastoletnia Estera, która czuje się samotna bo jej mama ciągle nagrywa programy kulinarne. Kiedy nadarza się okazja, by wraz z mamą wyruszyć w trasę po Polsce, Estera decyduje się na to. Jednak podczas pierwszego nagrania sprawa się komplikuje. W daniu przygotowanym przez mamę zostaje znaleziony pierścień skradziony z lokalnego skarbca. Estera postanawia odnaleźć sprawcę i  udowodnić niewinność mamy. Zapraszamy to przeczytania tej ciekawej i intrygującej lektury!

Mama w occie: zabójcze pierogi / Marcin Przewoźniak, Warszawa: Foksal, 2021

 

Życzenia się spełniają

Podczas wakacji możecie również sięgnąć po książki poruszające ważne i trudne tematy. Proponujemy przejmującą opowieść o tęsknocie i stracie, o miłości i przebaczeniu. Historia trzynastoletniej Apple jest bardzo przejmująca. Dziewczynka mieszka wraz z babcią w niewielkim mieście. Mama Apple wyjechała jedenaście lat temu i urwała kontakt. Pewnego dnia jednak wraca i Apple jest zachwycona że może spędzać czas z mamą, pójść z nią na zakupy czy do restauracji. Jednak szybko zaczyna rozumieć przestrogę babci : uważaj czego sobie życzysz.  Jeżeli jesteście gotowi na takie tematy to poznajcie historię Apple do końca.

My dwie, my trzy, my cztery/ Sarah Crossan, Warszawa: Dwie Siostry, 2021