Propozycje na sierpień

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Dział Muzyczny i Książki Mówionej poleca...

MUZYKA

Brut / Brodka

PIAS Records, 2021

Naprawdę miło patrzeć, jak z biegiem lat artystycznie dorasta Monika Brodka przemieniając się ze zdolnej, obiecującej piosenkarki w twórczynię niezwykle już dojrzałą, niezwykle odważną, pozbawioną kompleksów, w pełni świadomą, w pełni precyzyjną. W zasadzie każda kolejna płyta tej urodzonej w Żywcu wszechstronnej postaci - wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów, a od niedawna również reżyserki klipów, to wyraźny krok naprzód i powiew świeżości na współczesnej, nie tylko polskiej scenie. Tym bardziej cieszymy się, że wreszcie, po pięciu latach od premiery znakomitego krążka „Clashes”, możemy cieszyć się jej najnowszym dziełem – albumem „Brut”, żywym dowodem na to, że da się tworzyć utwory wymagające, nieoczywiste, a jednocześnie z potencjałem do podbijania list przebojów. Ale „Brut” to coś więcej niż po prostu zestaw udanych kompozycji. To płyta przemyślana, kompletna, znakomicie zaaranżowana muzycznie, a jednocześnie odważna w warstwie tekstowej. No i jak zwykle świetnie zaśpiewana. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli oddać ją w ręce naszych melomanów. Wypatrujcie jej na naszych półkach w najbliższych tygodniach. Zapraszamy do Działu Muzycznego i Książki Mówionej.

 

FILM

Helmut Newton. Piękno i bestia / reż. Gero von Boehm

BEST FILM, 2020

Helmut Newton, a właśc. Helmut Neustädter, to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych fotografów XX wieku, jeden z tych artystów, których prace, ze względu na niepowtarzalny styl, rozpoznaje się od pierwszego wejrzenia. Urodzony w Berlinie, do którego zawsze chętnie wracał, ale rezydujący w swoim bogatym życiu aż na kilku kontynentach. Zmarł w wypadku w roku 2004 w Hollywood. Zasłynął przede wszystkim jako niezwykle kreatywny fotograf mody oraz twórca czarno-białych, bardzo estetycznych, chociaż miejscami dość perwersyjnych kobiecych aktów. Dla jednych geniusz, dla innych skandalista, dla osób, które miały szczęście z nim współpracować – mistrz. Postać, którą poznać na pewno warto, a okazja ku temu jest znakomita, bo w naszych zbiorach pojawił się właśnie znakomity o nim film dokumentalny. Reżyser Gero von Boehm oraz zaproszone przez niego postacie – głównie portretowane kiedyś przez Newtona gwiazdy, aktorki, modelki, m.in. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer, stworzyli zaskakujący obraz, nie tylko artysty, ale i człowieka. Polecamy nie tylko wielbicielom sztuki fotografii. Chętnych do obejrzenia zapraszamy do naszego Działu Muzycznego i Książki Mówionej.

 

AUDIOBOOK

Wyraźnie rozrastają się nasze zbiory audiobooków, a wyjątkowo szybko zapełniają się zwłaszcza półki z ofertą dla młodych odbiorców, którzy, co nas cieszy, odwiedzają Dział Muzyczny i Książki Mówionej coraz częściej.  W ostatnich tygodniach przygotowaliśmy dla nich kilkadziesiąt pozycji z nowej, ciekawej serii – „Klasyka dla dzieci”. Światowej sławy tytuły w uproszczonej adaptacji skierowanej dla dzieci oraz młodszej młodzieży. Szybko rozwijający się cykl na dzień dzisiejszy tworzą:

Duma i uprzedzenie / Jane Austen

Emma / Jane Austen

Mansfield Park / Jane Austen

Opactwo Northanger / Jane Austen

Perswazje / Jane Austen

Rozważna i romantyczna / Jane Austen

Oliver Twist / Charles Dickens

Wielkie nadzieje / Charles Dickens

Błękitny Karbunkuł / Arthur Conan Doyle

Dziedzice z Reigate / Arthur Conan Doyle

Liga rudzielców / Arthur Conan Doyle

Lokatorka w woalce / Arthur Conan Doyle

Nakrapiana przepaska / Arthur Conan Doyle

Przygoda w Copper Beeches / Arthur Conan Doyle

Skandal w Bohemii / Arthur Conan Doyle

Studium w szkarłacie / Arthur Conan Doyle

Traktat morski / Arthur Conan Doyle

Trzej studenci / Arthur Conan Doyle

Wampirzyca z hrabstwa Sussex / Arthur Conan Doyle

Znak Czterech / Arthur Conan Doyle

Apollo i tajemnicza wiadomość / Stella Tarakson

Dzika uczta Kirke / Stella Tarakson

Oto Herkules / Stella Tarakson

Pod żaglami Jazona / Stella Tarakson

Problemy z Pitagorasem / Stella Tarakson

Sprytna pułapka Hery / Stella Tarakson

Trojańska sztuczka Odyseusza / Stella Tarakson

Złote rękawice Arachne / Stella Tarakson

Legendy arturiańskie. Tom I. Niezwykły chłopiec

Legendy arturiańskie. Tom II. Mroczna czarodziejka

Legendy arturiańskie. Tom III. Miecz w kamieniu

Legendy arturiańskie. Tom IV. Dwunastu zbuntowanych królów

Legendy arturiańskie. Tom V. Gawin i zielony rycerz

Legendy arturiańskie. Tom VI. Tristan i Izolda

Legendy arturiańskie. Tom VII. Lancelot

Legendy arturiańskie. Tom VIII. W poszukiwaniu Świętego Graala