Propozycje na styczeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Poczytajki na nowy rok

Mali detektywi na tropie

Operacja niezłe ziółko to kolejny tom przygód małych detektywów z Biura detektywistycznego nr 2 i ich wiernego towarzysza psa imieniem Otto. Tym razem mieszkańcom miasteczka Elvestad jakiś żartowniś zaczął płatać niemiłe psikusy. W tym samy czasie zaczynają wychodzić na jaw kradzieże portfeli. Czy Tiril i Oliver rozwiąż zagadkę niezłego ziółka? Sprawdźcie koniecznie!

Operacja niezłe ziółko/Jorn Lier Horst; Hans Jorgen Sandnes. Poznań: Media rodzinna, 2021.

Rysowanie moja pasja

Nowa książka autora Bestsellerowej „Kropki” która swoim sukcesem zainspirowała miliony czytelników do celebrowania Międzynarodowego dnia kropki, który stał się już świętem kreatywnego i nieszablonowego myślenia. W najnowszej książce Peter Reynolds po raz kolejny składa hołd kreatywności. Bohaterem opowieści jest chłopiec imieniem Ramon który kocha rysować, jednak kiedy jego prace zostają boleśnie skrytykowane przez jego starszego brata, Ramon traci chęci do rysowania. Ostatecznie chłopiec pokonuję w sobie lęk przed krytyką i  znowu zaczyna rysować. Książka w przystępny dla młodego czytelnika sposób mówi o pokonywaniu swoich lęków oraz o tym że nie warto przejmować się za bardzo opiniami innych, tym bardziej jeżeli to co robimy daje nam radość.    

A to/Peter H. Reynolds. Mamania, 2021.

Jak powstał wszechświat ?

Ta propozycja to nie kolejna sucha encyklopedia a pięknie ilustrowana książka zabierająca czytelników  w fascynującą podróż od powstania świata do pojawienia się człowieka. To idealna książka dla ciekawych świata małych czytelników pragnących znaleźć odpowiedź na pytanie: Jak powstał wszechświat?  Autorka książki Katarzyna Bajerowicz to z zawodu graficzka która porzuciła grafikę na rzecz ilustracji książek dla dzieci. Ma na swoim kącie wiele pięknie zilustrowany książek m. in. Książki z serii Opowiem ci mamo.

Od początku czyli powstanie i rozwój życia na ziemi/Katarzyna Bajerowicz. Warszawa: Nasza Księgarnia, 2021.