Propozycje na marzec

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Na pierwsze powiewy wiosny

Willa dziewczyna z Mrocznej Jamy/Robert Beatty. Kraków: Wydawnictwo Literackie, 2022

To już drugi tom przygód Willi, czarownicy z klanu Feiran, leśnej dziewczynki, która zna mowę zwierząt i drzew. Tym razem Willa musi znaleźć sposób na powstrzymanie drwali przed wycięciem drzew w lesie na ziemi należącej do jej ojca, Nathaniela. Czy uda jej się wykonać to niesłychanie trudne zadanie? Czy ochroni swój ukochany las, żyjące tam zwierzęta i swoich bliskich? Aby się przekonać koniecznie przeczytajcie tę wspaniałą, pełną magii i tajemnic opowieść o Willi.

 

Tu cień pada inaczej/Agnieszka Gadzińska. Kraków: Wydawnictwo Skrzat, 2021

„Kto ustawia podejrzane piramidki? Jakie tajemnice kryją zabytkowe freski? Czemu mieszkańców domu męczy pech? I dlaczego cień wciąż pada tu inaczej?” Autorka książki „Tu cień pada inaczej”  zaprasza młodych czytelników do rozwiązania zagadek razem z trójką wyjątkowych bohaterów : dzielną trzynastolatką, Magdą, jej małą sąsiadką, Klaudią oraz Michałem, mulatem o najpiękniejszych czekoladowych oczach, który właśnie przyprowadził się tu z ojcem. Książka intryguje do samego końca.

 

Wielki zły lis/Benjamin Renner. Warszawa: Krótkie Gatki, 2022

Bohaterem jest lis, pechowiec i pośmiewisko okolicy, który mimo wielkich starań nie może upolować kury. Dzielne kury bowiem świetnie radzą sobie z lisem i za każdym razem przepędzają go. Pewnego razu wilk podrzuca lisowi sprytny pomysł jak zdobyć smakowitą kurę. Intryga jednak nie do końca się udaje, bo lis nadal nie ma wymarzonego posiłku, za to zostaje opiekunem trójki niesfornych kurcząt. Ta pełna humoru i ciepła, wspaniale zilustrowana historia rozbawi  zarówno młodego,  jak i dorosłego czytelnika.