Propozycje na maj

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Dział dla dzieci poleca

 

 

 

 

 „Cała prawda o starych ludziach” to zabawna książka która pokazuje, że bycie starszym nie jest tożsame z byciem nudnym czy powolnym. Dziadkowie, tak samo jak dzieci, uwielbiają śmiać się, bawić, tańczyć, uprawiać jogę, uczyć nowych rzeczy a także robić zaskakujące rzeczy. Dzięki tej książce inaczej spojrzycie na swoje babcie i swoich dziadków i docenicie cudowne chwile spędzone z nimi.

 Cała prawda o starych ludziach / Elina Ellis , Gdańsk: Adamada, 2022

 

Biedronka postanawia wyruszyć w świat, żeby znaleźć prawdziwego przyjaciela. Po drodze spotyka wiele różnych owadów o różnych charakterach, ale z żadnym nie udaje jej się zaprzyjaźnić. Książka porusza ważny  temat przyjaźni pokazując, że nie każdy potrafi słuchać lub zaakceptować drugiego.   Autorka pozostawia odpowiedź na pytanie, na czym polega autentyczna przyjaźń, mądrym czytelnikom.

 Biedronka szuka przyjaciela / Wiktoria Juszczel, Warszawa: BIS, 2022

 

Bohaterem powieści jest dwunastoletni Daniel, który przylatuje na wakacje na Spitsbergen do swojej ciotki.  Daniel  towarzyszy cioci przy rozwiązywaniu zagadki zabijania niedźwiedzi polarnych. Autorka z powodzeniem łączy kryminalną intrygę z opisami surowego arktycznego krajobrazu Spitsbergenu. Czytelnik może dowieć się wielu ciekawych rzeczy, np. ilu mieszkańców żyje na Spitsbergenie, jak wygląda roślina, która jest naturalnym kompasem, jak chronić się przed atakami rybitw, co to są wodery i kiedy trzeba je  ubrać oraz jak rozbić obóz na Spitsbergenie.

 Przyjaciel Północy / Ilona Wiśniewska, Warszawa: Agora, 2022