Polecamy w październiku

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Serdecznie polecamy:

Quebonafide „Egzotyka” (CD)

Płyta powstała podczas podróży po świecie, a każdy utwór został zainspirowany innym miejscem. Motyw podróży przewija się również w warstwie tekstowej, gdyż Quebonafide porusza zarówno tematy związane z problemami społecznymi, jak i również te bardziej osobiste, emocjonalne. Obecność międzynarodowych gości pozwala na stworzenie wyjątkowego klimatu oraz dodaje autentyczności każdej z muzycznych podróży.

 

 

Wojciech Chmielarz „Zombie”, Wydawca: Aleksandria (Audiobook).

Adam Górnik to młody, obiecujący prokurator, który w swojej przeszłości popełnił jeden poważny błąd. Zwłoki odnalezione na gliwickim poligonie mogą zakończyć jego błyskotliwą karierę. Prokurator próbuje przejąć śledztwo, aby po cichu jej poprowadzić w sprzyjającym dla siebie kierunku. Wszystko wydaje się świetnie układać, aż do momentu, w którym okazuje się, iż zwłoki ofiary znikają, a w jej miejsce ekipa śledczych znajduje ciało dziewczynki.

Doskonały kryminał na jesienne wieczory, w kunsztownej interpretacji Grzegorza Przybyły.

 

 

„Most szpiegów” reż. Steven Spielberg (Zbiory filmowe)

Thriller szpiegowski inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Akcja rozgrywa się w okresie Zimnej wojny lat 50. XX wieku. Amerykański prawnik zostaje wysłany do Berlina Wschodniego, by uczestniczyć w negocjacjach mających na celu wymianę sowieckiego agenta z przetrzymywanym w niewoli amerykańskim pilotem. W roli głównej Tom Hanks. Do stworzenia tego filmu Steven Spielberg zaprosił swoich wieloletnich współpracowników, m.in. Janusza Kamińskiego (dwukrotny zdobywca Oscara za zdjęcia, czy też nagrodzonego Oscarem za scenografię Adama Stockhausena. Mark Rylance za swoją kreację otrzymał Oscara.

 

 

Anna Mieszkowska „Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy”, Wyd. Zwierciadło

Anna Mieszkowska – autorka słynnej biografii Ireny Sendlerowej tym razem sięgnęła po tematykę związaną z życiem i twórczością twórców kabaretowych. W swojej najnowszej książce opisuje losy Mariana Hemara i Fryderyka Járosy’ego. Obydwaj twórcy przez wiele lat ze sobą współpracowali, książka ta pokazuje nie tylko tę zawodową sferę, ale także wieloletnią przyjaźń.