polecamy na styczeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Serdecznie polecamy:

Audiobook

„Opowieść podręcznej” Margaret Atwood

StoryBox

Powieść po raz pierwszy została wydana w 1985 roku. Wraz z ubiegłoroczna premierą serialu ukazało się wznowione wydanie książki na rynku wydawniczym oraz wydawnictwo StoryBox  zaprezentowało audiobook w doskonałej interpretacji Magdaleny Cieleckiej. Świat opisany w książce to policyjno-wojskowy reżim fikcyjnego państwa Gilead. Freda, główna bohaterka powieści, jest Podręczną w Republice Gilead. Powieść to wstrząsająca antyutopia, porównywana w swym pomyśle do Orwella.

 

Książka

„Jimmy Page: dobre czasy, złe czasy” George Case

In Rock

W styczniu tego roku mija 50 lat od chwili powstania tego legendarnego zespołu, a końcem ubiegłego roku ukazała się nowa, fascynująca biografia Jimmy’ego Page’a, gitarzysty i współzałożyciela Led Zeppelin. Wraz z autorem podróżujemy od dzieciństwa bohatera, poprzez sesje studyjne w Londynie lat 60-tych, aż po uzależnienie od narkotyki i wyzwolenie się z niego. Biografia ta przedstawia fakty i mity narosłe wokół Page’a, przy jednoczesnym wgłębieniu się w artystyczny aspekt jego osobowości.

 

Zbiory muzyczne

„From the fire” Greta van Fleet

Universal Music Polska

Słuchając płyty stwierdzamy, iż mamy do czynienia z kompozycjami muzycznymi nawiązującymi do najlepszych utworów gigantów rocka. Młode pokolenie pokazuje, iż rock ma się dobrze wśród rockowej papki. Jest świeżość, czuć dzikość młodości, dlatego nie bez kozery, za oceanem Greta van Fleet uważana jest za następców Led Zeppelin.

 

 

Zbiory filmowe

„Boska Florence” Stephen Frears

Monolith

Film o nietuzinkowej kobiecie, której pomimo fatalnego głosu, udaje się spełnić marzenie o byciu śpiewaczką operową. Zachwycająca Meryl Streep, a także doskonały Hugh Grant. Film pełen urok. Wzrusza, ale też daje powody do uśmiechu.