polecamy w lutym:

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zapraszamy do lektury

Audiobook

„Tylko jeden sekret” Simona Ahrnstedt

Sonia Draga

Autorka bestselleru „Tylko jedna noc” powraca w wielkim stylu! W swych książkach Simona  Ahrnstedt bardzo umiejętnie scala wątki zarówno kryminalne, jak i obyczajowe. Pełno w nich opisów namiętności, która łączy bohaterów. Wraz z nimi odkrywamy także wielką tajemnicę. Książka od początku do końca, trzyma w napięciu.

Książka

„Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę : 200 najważniejszych utworów polskiego rocka” Jan Skaradziński, Konrad Wojciechowski

In Rock

 

Książka zawiera dokładną analizę 200 najważniejszych i najciekawszych piosenek polskiego rocka. Jak sami Autorzy piszą we wstępie, nie zawsze to będą utwory najpopularniejsze. W zestawieniu umieszczono piosenki, które były ważne oraz charakterystyczne dla swoich twórców i czasów, w których były tworzone. Znaleźć w niej można m.in. „Ciągle pada” Czerwonych Gitar, „Blues chorego” Kasy Chorych, czy „Wehikuł czasu” Dżemu.

Zbiory muzyczne

„Viridian” Closterkeller

Universal Music Polska

Jest to dziesiąty album studyjny w dorobku zespołu Closterkeller, który od 30 lat tworzy muzykę osadzoną w klimatach rocka gotyckiego. Jak sama wokalistka Anja Orthodox mówi „część utworów na "Viridian" jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych, powstałych już w tym odmłodzonym składzie i właśnie one są moim zdaniem najlepsze, co mnie bardzo cieszy”. Płyta idealna na każdą porę roku i na każdy stan ducha.

Zbiory filmowe

„Zapowiedź” reż. Alex Proyas

Monolith

 

Film z 2009 roku to wizja tego co może czekać świat za jakiś czas. Trzyma w napięciu, zapewnia wspaniałą rozrywkę i stawia pytania: czy nieświadomość jest rzeczywiście błogosławieństwem… czy może przekleństwem? I czy na pewno chcemy wiedzieć co nas czeka w przyszłości?  Dobra gra aktorska Nicolasa Caga i Chandlera Canterburego.