dla dorosłych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Tury Kultury: Robert Górski

Przejdź do - Tury Kultury: Robert Górski

Uwaga! Na spotkanie obowiązywać będą wejściówki, których rozdawanie rozpoczniemy 24 sierpnia w Dziale Muzycznym w Mediatece, a ich liczba uzależniona będzie od rządowych wytycznych dotyczących epidemii.

Nasz gość to znany twórca kabaretowy, lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju, scenarzysta i odtwórca głównej roli w serialu Ucho Prezesa. Twórca scenariusza telewizyjnego programu rozrywkowego Tygodnik Moralnego Niepokoju, a następnie Miesięcznika Moralnego Niepokoju. Publikacje gościa: Zeszyt w trzy linie (współautorzy Przemysław Borkowski i Mikołaj Cieślak), Jak zostałem premierem (2012), Jak zostałem prezesem (2019).Kreacje aktorskie: strażak w serialu Badziewiakowie, Paweł w Złotym Środku, George Owens w Spadkobiercach, Jurek w Słodkim życiu. W latach 2017-2019 wcielił się w postać prezesa w serialu Ucho Prezesa, a w 2020 występuje jako mąż w serialu Państwo z kartonu, który tworzy wraz z małżonką telefonem komórkowym.

17 września godz. 18.00


Spotkanie poprowadzi Marcin Michrowski.

wstęp wolny

Portrety Literackie: Alek Rogoziński

Przejdź do - Portrety Literackie: Alek Rogoziński

Uwaga! Na spotkanie obowiązywać będą wejściówki, których rozdawanie rozpoczniemy 24 sierpnia w Dziale Muzycznym w Mediatece, a ich liczba uzależniona będzie od rządowych wytycznych dotyczących epidemii

Z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista… to znaczy – twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Od 2007 roku jego macierzystą bazą jest magazyn „Party”.

Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając nim 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com.

Dwie jego powieści, „Jak Cie zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać.

Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony 1-szą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”.

W sumie książki sygnowane jego nazwiskiem rozeszły się już w nakładzie ponad 150 tysięcy egzemplarzy.

Ma dwa życiowe hobby: muzykę (kocha Madonnę, a za swoich idoli uważa Jima Morrisona i The Doors oraz Kate Bush) i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać… 
autor zdjęcia: Anna Powałowska

Zapraszamy na spotkanie do Mediateki 21 września 2019
Wstęp wolny.

Tury Kultury: Katarzyna Bonda

Przejdź do - Tury Kultury: Katarzyna Bonda

Uwaga! Na spotkanie obowiązywać będą wejściówki, których rozdawanie rozpoczniemy 24 sierpnia w Dziale Muzycznym w Mediatece, a ich liczba uzależniona będzie od rządowych wytycznych dotyczących epidemii.

Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Urodzona w 1977 w Białymstoku. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka, dokumentów kryminalnych Polskie morderczynie i Zbrodnia niedoskonała oraz podręcznika Maszyna do pisania. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Pająk. Pochłaniacz otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a Okularnik – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 14 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Penguin Random House.
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Strzemińska, dziennikarka Polskiego Radia Katowice.

 22 września godz. 18.00, wstęp wolny

autor zdjęcia: Marta Machej

Sztuka X Muzy

Przejdź do - Sztuka X Muzy

Zapraszamy miłośników kina na bezpłatne seanse filmowe w ramach projektu Sztuka X Muzy.

seans poranny: pierwszy czwartek miesiąca/10:00

seanse popołudniowe: czwartki/17:00

Przypominamy, że filmy można również wypożyczyć do domu.

 

Czytaj więcej o: Sztuka X Muzy