Tury Kultury 2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Tury Kultury: Robert Górski

Przejdź do - Tury Kultury: Robert Górski

Uwaga! Brak wejściówek.

Nasz gość to znany twórca kabaretowy, lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju, scenarzysta i odtwórca głównej roli w serialu Ucho Prezesa. Twórca scenariusza telewizyjnego programu rozrywkowego Tygodnik Moralnego Niepokoju, a następnie Miesięcznika Moralnego Niepokoju. Publikacje gościa: Zeszyt w trzy linie (współautorzy Przemysław Borkowski i Mikołaj Cieślak), Jak zostałem premierem (2012), Jak zostałem prezesem (2019).Kreacje aktorskie: strażak w serialu Badziewiakowie, Paweł w Złotym Środku, George Owens w Spadkobiercach, Jurek w Słodkim życiu. W latach 2017-2019 wcielił się w postać prezesa w serialu Ucho Prezesa, a w 2020 występuje jako mąż w serialu Państwo z kartonu, który tworzy wraz z małżonką telefonem komórkowym.

17 września godz. 18.00


Spotkanie poprowadzi Marcin Michrowski.

wstęp wolny

Tury kultury: Katarzyna Bonda

Przejdź do - Tury kultury: Katarzyna Bonda

Uwaga! Na spotkanie obowiązywać będą wejściówki, których rozdawanie rozpoczniemy 24 sierpnia w Dziale Muzycznym w Mediatece, a ich liczba uzależniona będzie od rządowych wytycznych dotyczących epidemii.

Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Urodzona w 1977 w Białymstoku. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka, dokumentów kryminalnych Polskie morderczynie i Zbrodnia niedoskonała oraz podręcznika Maszyna do pisania. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Pająk. Pochłaniacz otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a Okularnik – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 14 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Penguin Random House.
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Strzemińska, dziennikarka Polskiego Radia Katowice.

 22 września godz. 18.00, wstęp wolny

autor zdjęcia: Marta Machej

Tury Kultury: Katarzyna Skrzynecka

Przejdź do - Tury Kultury: Katarzyna Skrzynecka

Fotorelacja ze spotkania >>>>>

Tury Kultury: Grażyna Barszczewska i Grzegorz Ćwiertniewicz

Przejdź do - Tury Kultury: Grażyna Barszczewska i Grzegorz Ćwiertniewicz

Fotorelacja ze spotkania  >>>>>