Portrety Literacie z Magdaleną Walą w Trójce.
8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W tym uroczystym dniu gościliśmy na naszej filii w ramach Portretów Literackich wyjątkowego gościa Magdalenę Walę, autorkę powieści historycznych i obyczajowych.
Zadebiutowała w 2015 roku współczesną komedią z wątkiem historycznym „Przypadki pewnej desperatki”. Następnie ukazała się „Marianna” rozpoczynając cykl powieści historyczno – obyczajowych Damy i buntowniczki. Inne książki to współczesna komedia „Mów mi Katastrofa”, oraz powieść osadzona w czasach starożytnego Rzymu zatytułowana „Rzymskie odcienie miłości”. Kolejne cykle to Za zakrętem, Splątane losy, Między jeziorami oraz najnowsza dylogia Niepokorne.
Pisarka z wykształcenia jest historykiem i takie książki też czytuje, choć zdecydowanie chętniej sięga po fantastykę. Stara się pogodzić pracę w szkole z coraz bardziej pochłaniającą ją pracą przy komputerze nad nową powieścią.
Niedawno, bo 9 kwietnia odbyła się premiera jej najnowszej książki drugiego tomu dylogii Niepokorne – „Ścieżki wolności”. Porusza w nich ważne, bolesne i niewygodne tematy. Pisze o walce kobiet w latach 20 i 30- tych XIX wieku o niezależność, o handlu żywym towarem i przestępczej organizacji Varsovia oraz o Policji Kobiecej.
Magdalena Wala chętnie odpowiadała na pytania licznie zgromadzonych czytelników. Podzieliła się swoimi planami dotyczącymi wydania nowych powieści. Był też czas na autografy, zdjęcia, indywidualne rozmowy oraz podzielenie się emocjami, jakie wzbudzają jej książki.